خانه لوازم الکترونیکی اصولی ترین راهکار شارژ باتری موبایل و افزایش طول عمر آن

اصولی ترین راهکار شارژ باتری موبایل و افزایش طول عمر آن

شارژ کردن صحیح باتری گوشی موبایل بسیار حائز اهمیت است و قوائد و نکات خاصی دارد که در این گزارش به بررسی این قوائد و روش صحیح شارژ باتری موبایل خواهیم پرداخت .

روش صحیح شارژ باتری موبایل

گوشی های تلفن همراه هوشمند امروزه بیشتر به عنوان مغز دوم ما انسان ها شناخته می شوند و ما تمامی اطلاعات خود را درون آنها ذخیره می کنیم و در مواقع نیاز از آنها استفاده می کنیم.
اما بی شک تاکنون برای هر یک از ما رخ داده است که قبل از خوابیدن آنرا به شارژر متصل کنیم و از آنجایی که شارژ کردن گوشی در شب هنگام کار بسیار خطرناک و غیر قابل انجامی است، آنرا به شارژر متصل نمی کنید و یا آنرا به مدت کوتاهی به شارژر متصل می کنید و منتظر می مانید تا هرچه سریعتر گوشی شما شارژ شود. این فرایند نیز می تواند به مرور زمان باعث کاهش چشمگیر عمر باتری شود.

شارژ باتری موبایل

با این وجود این سوال ممکن است برای برخی پیش بیاید که روش صحیح شارژ کردن باتری موبایل چیست و چگونه می توان آنرا در شرایط مختلف به شارژر متصل نمود؟ در این مطلب ما قصد داریم شما را با تعدادی نکته در زمینه شارژ کردن گوشی موبایل آشنا سازیم که می تواند بسیار کارآمد و موثر واقع شود.

مطلب پیشنهادی   چگونه یک فلش مموری مناسب انتخاب کنیم

روش های صحیح شارژ کردن باتری موبایل

۱- در هر زمان ممکن گوشی خود را به شارژر متصل نمایید

شاید بنابر دلایلی پس از بیدار شدن از خواب، با دیدن گوشی خود شوکه شوید چرا که گوشی شما کمتر از ۱۰ درصد شارژ دارد. با دیدن این تصویر تمرکز خود را نسبت به طول روز از دست خواهید داد و فورا به دنبال پاوربانک و یا شارژر خود خواهید بود تا با استفاده از آنها در طول روز گوشی خود را شارژ کنید.

اگر این مشکل برای شما پیش آمد، آزاد هستید تا گوشی خود را چندین بار به شارژر متصل کنید تا میزان شارژ آن افزایش یابد. اما توجه داشته باشید که این فرایند را تنها در یک روز انجام خواهید داد و اگر دوباره چنین اقدامی را مجددا انجام دهید، عمر باتری گوشی شما کاهش خواهد یافت و در مدت زمان کمی باید برای خرید باتری نو هزینه کنید.

۲- گوشی را از صفر درصد به شارژ متصل نکنید

بصورت کلی توصیه می شود گوشی خود را از صفر درصد به شارژر متصل نکنید و آنرا حداقل از ۴۰ % تا ۱۰۰% به ارژ متصل کنید تا گوشی شما شارژ شود. با این وجود در شرایط ضروری می توانید گوشی خود را از صفر درصد تا ۱۰۰ درصد شارژ کنید. اما توجه داشته باشید این فرایند نباید بیش از چند بار رخ دهد وگرنه باتری گوشی شما دچار آسیب خواهد شد.

۳- میزان شارژ باتری گوشی را بین ۶۵ تا ۷۵٪ نگهدارید

طبق تحقیقات انجام شده، باتری های لیتیوم یونی زمانیکه بین ۶۵% الی ۷۵% شارژ داشته باشند، می توانند عمر طولانی تری داشته باشند. اما همیشه لازم نیست گوشی خود را دائما شارژ کنید تا میزان شارژ گوشی شما به عدد ذکر شده در بالا برسد. اما مطلع باشید که گوشی شما می بایست بین این دو سطح جای گیرد.

۴- هرگز باتری خود را کاملا شارژ نکنید

اصولی ترین راهکار شارژ باتری موبایل و افزایش طول عمر آن

زمانیکه باتری گوشی شما به سطح ۲۵% می رسد، شما بطور معمول آنرا به شارژر متصل می کنید و اجازه می دهید تا ۱۰۰% کاملا پر شود. از این رو طبق تحقیقات انجام شده، باتری گوشی شما هرچه سریعتر با کاهش عمر جدی روبرو خواهد شد و باید برای خرید باتری جدید برای گوشی خود اقدام نمایید. بطور کلی گفته می شود باتری های لیتیوم یونی نباید بصورت کامل و ۱۰۰% شارژ شوند. چرا که این می تواند از عمر آن بکاهد.

۵- گوشی را در طول شب به شارژر متصل نکنید

باتری های لیتیوم یونی از فناوری Fast charge بهره می برند و این بدین معناست که به سرعت شارژ می شوند اگر مدت زمان طولانی از شارژ کامل آنها بگذرند، می توانند بسیار مخرب و دردسر ساز شوند و در نتیجه عمر باتری کاهش خواهد یافت.

مطلب پیشنهادی   از اصالت دستگاه تلفن همراه خود قبل از خرید مطمئن شوید

۶- عدم استفاده زیاد از پاور بانک ها

یکی از وسایل جانبی که ما با استفاده از آنه گوشی خود را به شارژ مستقیم وصل می کنیم، پاور بانک ها هستند که توصیه می شود از آنها زیاد استفاده نکنید چرا که باعث گرم شدن دمای گوشی می شوند که نتیجه آن کاهش عمر باتری گوشی خواهد بود.

اصولی ترین راهکار شارژ باتری موبایل و افزایش طول عمر آن

امیدواریم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و چنانچه که در رابطه با این مطلب و مباحث مربوط به آن، سوال یا مشکلی داشتید از بخش دیدگاه‌ها اعلام فرمایید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

منبعNamnak

دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید