چهارشنبه، 1 آوریل 2020
خانه خودرو روغن موتور خودرو و 3 پیامد جدی

روغن موتور خودرو و ۳ پیامد جدی

خرید اتومبیل در این روزها بسیار آسان است و یاد گرفتن نحوه رانندگی بسیار آسان تر است. با این حال درک این که چه  مواردی باعث تخریب خودروی شما خواهد شد که اتومبیل شما بد کار کند بسیار امری مشکل تر است، چه برسد به اینکه بدانید چطور آن را بدون عیب و سالم نگه دارید. هرگز نگران نباشید ما برای کمک به شما برای تبدیل شدن به یک راننده آگاه در جاده اینجا هستیم. در اینجا یکی از عوامل اساسی که وجود دارد و باعث خرابی زودرس خودرو شما که روغن موتور خودرو میباشد را توضیح خواهیم داد.

بسیاری از مردم فکر میکنند که روغن موتور خودرو به اتومبیل در فرآیند فعل و انفعالات سوختی کمک میکند. در واقع کارکرد آن برای خنک کردن و تمییز نمودن موتور اتومبیل میباشد.

پس با وصف این تعاریف چیزی که به این معناست این است که اگر روغن موتور خودرو کافی در اتومبیل وجود نداشته باشد، ۳ پیامد اصلی بر روی خودرو شما رخ خواهد داد که عبارتند از :

۱٫ تخریب حرارتی (به معنی لاک و رسوبات کربنی موتور اتومبیل)

۲٫ اکسیداسیون (به معنی لجن و کوره شدن موتور اتومبیل)

۳٫ حرارت فشاری (به معنی بخار، دوده و همچنین قیر)

موارد بالا در موتور خودرو شما ذخیره و انباشته می شوند و اصطحکاک زیادی را در قسمت های مختلف آن که روغن موتور خودرو به طور طبیعی در حال جریان می باشد را ایجاد میکند.

هنگامی که این اتفاقات رخ میدهد، و روغن موتور خودرو شروع به انجام روند کارکرد خود مینماید، اصطحکاک و گرما را برای موتور اتومبیل، دیواره های سیلندر، یاتاقان، حلقه ها و غیره ایجاد خواهد کرد و حتی منجر به ایجاد رسوبات بیشتری میگردد که در نهایت موتور خودرو شما را کثیف میسازد.

امیدواریم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و چنانچه که در رابطه با این مطلب و مباحث مربوط به آن، سوال یا مشکلی داشتید از بخش دیدگاه‌ها اعلام فرمایید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید