چهارشنبه، 1 آوریل 2020
خانه لوازم خانگی صرفه جویی در انرژی و ریشه کن کردن هزینه های اضافی

صرفه جویی در انرژی و ریشه کن کردن هزینه های اضافی

صرفه جویی در انرژی با مدیریت درست!

صرفه جویی در انرژی این روزها از اهمیت زیادی برخوردار است، ولی تا حالا به این فکر افتاده اید که چطور میتوانید از هزینه های زیادی که برای مصرف انرژی پرداخت میکنید جلوگیری کنید؟ خب، در این مقاله یک سری مراحل ساده وجود دارد که شما می توانید تا حد قابل توجهی هزینه های خود را کمتر کنید.

صرفه جویی در برق

اطمینان حاصل کنید که یخچال شما چند سانتی متر از فضا پشت آن خالی باشد تا جریان هوا بتواند در اطراف سیم‌ پیچ کندانسور گردش کند! یکی از لوازمی که انرژی زیادی مصرف میکند یخچال است.

صرفه جویی در انرژی

دمای سرد یخچال چند درجه میباشد؟

داشتن دمای سرد زیاد برای یخچال ها میتواند انرژی بسیاری را به هدر بدهد. توصیه می‌شود که دمای یخچال ۳ تا ۴ درجه سانتی گراد باشد، و همچنین در فریزر -۱۵ تا۱۸ درجه سانتیگراد باشد تا برای صرفه جویی در انرژی مناسب باشد.

مطلب پیشنهادی   لکه زرد شدن لوازم خانگی و راه حل رفع این مشکل

 

صرفه جویی در انرژیآیا یخچال شما پر شده است؟

یخچال فریزر هایی که پر شده اند اطمینان می‌دهند که دما به طور مساوی در قسمت های مختلف توزیع شده‌ است. اگر شما فضای زیادی در یخچال دارید، برخی ظروف را با آب پر کنید و فضا را پر کنید. اگر این کار جواب نمی‌دهد، یخچال کوچک‌تری را انتخاب کنید و مورد استفاده قرار دهید و باعث صرفه جویی در انرژی شد.

صرفه جویی در انرژی

مطمئن شوید که واشر یخچال شما تمیز است و هیچ سوراخ یا شکافی در آن ندارد

وظیفه واشر حفظ هوای سرد از هوای گرم است. اگر این واشر درست کار نکند یخچال سخت‌تر میتواند سرمای هوا بیشتری تولید کند و در نتیجه منجر به تولید و هدر رفتن انرژی بیشتر خواهد ش و این امر موجب صرفه جویی در انرژی نخواهد شد.

صرفه جویی در انرژی

در صورت امکان لباس خود را با آب سرد بشویید

بیشتر انرژی مورد استفاده برای لباس‌های شسته شده توسط ماشین لباسشویی، برای گرم کردن آب به کار می‌رود.

صرفه جویی در انرژی

صفحه نمایش خشک کن شما تمیز باشد و درست کار کند

اگر صفحه نمایش خشک کن مسدود شود و از کار افتاده باشد، یا به هر دلیلی در زمان بندی آن اختلالی پیش آید خشک کن از انرژی بیشتری استفاده خواهد کرد. علاوه بر این می‌تواند به خطر آتش‌سوزی نیز تبدیل شود.

صرفه جویی در انرژی

خشک کردن یک بار پس از دیگری

این کار زمان‌های خشک کردن لباسها را کاهش می‌دهد.

صرفه جویی در انرژی

مطلب پیشنهادی   راهنمای خرید لوازم خانگی به صورت آنلاین

 

فن سیستم تهویه مطبوع مرکزی را به جای ON بر روی AUTO قرار دهید! انجام این کار به طور مداوم هوا را پخش می کند، که منجر به درجه هوای یکنواخت در سراسر خانه می شود.

صرفه جویی در انرژی

کولر را با تمیز کردن کمپرسور با شلنگ آب و صرفه جویی در انرژی! دقت کنید که جریان برق قبل از این که این کار را انجام دهید قطع شده باشد.

امیدواریم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و چنانچه که در رابطه با این مطلب و مباحث مربوط به آن، سوال یا مشکلی داشتید از بخش دیدگاه‌ها اعلام فرمایید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

منبعwikihow

دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید